Americký televizní kanál HBO se omluvil za to, že se v jeho seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) objevila useknutá hlava připomínající bývalého amerického prezidenta George Bushe mladšího, která byla naražena na kopí.

"Je nám to hluboce líto. Je to nepřijatelné. Znamená to nedostatek respektu a je to velmi nevkusné," uvedla televize ve svém prohlášení.

Náhodný Bush

Na scénu upozornili sami tvůrci seriálu David Benioff a D. B. Weiss v komentářích natočených k vydání DVD s první řadou úspěšného seriálu. Hlava s dlouhými vlasy se objevuje v desátém díle vedle řady dalších nabodnutých hlav.

Podle nich to ale nebyla záměrná volba či nějaká snaha o politický projev. Prostě byly použity všechny umělé hlavy, které byly k dispozici a až později někdo prý poznamenal, že jedna z nich se podobá Bushovi.

Podle jednoho ze scenáristů se Bushova hlava objevuje ve více "bezhlavých" scénách. Ta nejproblematičtější je v posledním díle první sezóny, kdy se král Joffrey chlubí hlavami poražených protivníků.

Oba tvůrci se posléze omluvili. Televize HBO, která v současnosti vysílá dokument o Bushově otci Georgeovi, jenž byl také prezidentem, informovala, že scéna bude z dalších DVD stažena.

Středověký fantasy seriál za sebou má dvě sezóny, třetí se začne vysílat v dubnu 2013.

Game Of Thrones - trailer

Game Of Thrones - trailer

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist