Velký knižní čtvrtek přinese dnes na tuzemské knihkupecké pulty 12 knižních novinek. Od českých autorů jsou mezi plánovanými tituly nová kniha Miloše Urbana nebo Ireny Douskové, mezi zahraničními spisovateli jsou Jo Nesbø a zatím poslední držitelka Nobelovy ceny Alice Munroová.

Deset z dvanácti velkočtvrtečních titulů vychází také jako e-kniha.

Akci doprovázejí autogramiády, setkání s autory i autorská čtení. V Městské knihovně se ve čtvrtek od 17:00 uskuteční setkání se čtyřmi autory nových knih – debatovat se čtenáři přijdou Irena Dousková, Miloš Urban, Juraj Červenák a Lucie Lomová.

Urbanovu knihu Přišla z moře nakladatelství Argo označuje jako „inteligentní román noir – jako odpověď současným krvavým krimithrillerům“. Nakladatelství Druhé město vydá nový román Ireny Douskové s názvem Medvědí tanec o posledních měsících života Jaroslava Haška. Lucie Lomová vydává v Labyrintu komiksovou detektivku z divadelního prostředí nazvanou Na odstřel.

Akci Velký knižní čtvrtek koordinuje knižní distribuce Kosmas, pořadatelé se inspirovali v zahraničí. Začali s ní v podzimním termínu, aby se mohli čtenáři lépe orientovat v záplavě knih na předvánočním trhu.

Loni poprvé uspořádali čtvrtky dva.