Ukrajina se drolí na kusy. Jak by však vypadalo rozdrobené Rusko?

Futuristická vize románu Telurie známého ruského spisovatele Vladimíra Sorokina bortí zažité politické celky i jazykovou strukturu.

Evropu rozbitou "vahhábitsko-tálibánským kladivem", Rusko rozpadlé na malá knížectví a samozvané republiky – takový svět představuje klasik ruského konceptualismu Vladimír Sorokin v posledním románu Telurie.

Rozvíjí v něm vizi svých předešlých tří knih: mimořádně vydařeného textu Den opričníka (2006), povídkové knihy Cukrový Kreml (2008) a krátkého vyprávění z ruského venkova Vánice (2010).

Tyto knihy vnímají ruskou budoucnost jako proces nastolování hrůzovlády nového vládce. Krutost, mučení a popravy jsou hlavním hybatelem zocelování nového státního útvaru, a proto se mnohá pravidla ve společnosti vracejí ke středověku.

Lidé se postupně dělí podle feudálního řádu, vzniká vrstva mocné šlechty s neomezenou vládou a vrstva poddaných bez práv a nároku na život.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.