Životní příběh evangelického pastora Dietricha Bonhoeffera, který vypráví právě vydaná kniha německé teoložky Renate Windové, je od jisté chvíle příběhem opozic. Křesťan proti všem. Proti nacismu i proti většině křesťanů Německa.

Je to i souboj pacifismu s myšlenkou, že někdo to vraždící hitlerovské monstrum musí zastavit. A že kázáními to nepůjde.

Z obálky knihy, která nese podtitul Křesťan v opozici, se dívá kreslířem Pavlem Reisenauerem vyvedený světec v saku a kravatě. Slušňák. Kladný hrdina střední třídy. Vzdělanec z dobré rodiny profesora psychiatrie. Dětství prožité ve "starých dobrých časech" ještě před první světovou válkou.

Teologii začal Bonhoeffer studovat v roce 1923, možná hlavně z potřeby pustit se do něčeho neobvyklého a vydat se nějakým vlastním směrem. Vymknout se rodičům a sourozencům. Mladík z rodiny, která se vzpírá církvi, s názorem, že jí "pod talárem zapáchá tisíciletá zatuchlina".

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.