Neví-li přesně kudy a jak dál, chvilku se zastaví a rozpomene se na dobu celistvosti, odbočku, jež jej vyslala na toto místo. Pravidlo platící pro orientačního běžce, putování starověkého Izraele pouští a konečně i pro něco tak zdánlivě triviálního, jako je rocková kapela.

Velšská trojice Manic Street Preachers, která teď vydala desku Futurology, takovou zastávku učinila na předešlých dvou albech.

Loňské Rewind the Film je folkově křehkým návratem do krajiny, která svou historií horníků, odborů a stávek postrčila koncem osmdesátých let venkovskou kapelu na hřiště, kde se později odehraje britpopové derby Londýna proti Manchesteru.

Zápas je dávno odpískán, velšští penzisté hrají bingo v klubech, vytěžená krajina zarůstá milosrdnou zelení, manchesterští Oasis odpočívají v síni slávy, kapely Blur a Pulp připomínají jejich činorodí frontmani na impozantní sólové dráze.

Zato proletářští trubadúři Manic Street Preachers přehrávají poutavý film z doby, kdy začala jejich mise psaním tříminutových manifestů poněkud neohrabaným rockovým rukopisem.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se