Christian Bobin

Krokem bláznivým

2012, Dauphin, přeložil Denis Molčanov

 

Má první láska má žluté zuby. Vešel do mých dvouletých očí, dvouapůlletých. Vplížil se panenkami až do mého holčičího srdce, v kterém si vyhloubil svou noru, hnízdo a brloh. Je v něm pořád, ještě teď, právě teď. nikdo ho nedokázal vystrnadit. Nikdo se nedostal tak daleko.

Svoji milostnou kariéru jsem začala ve dvou letech s tím nejpyšnějším z milenců: ti další mu nebudou sahat po kotníky, ani nemůžou. Má první láska je vlk. Skutečný vlk s kožešinou, zápachem, slonovinově žlutými zuby a očima v barvě mimózy. Třpytky žlutých hvězdiček na hoře černé srsti.

Moji rodiče s křikem vybíhají z maringotky, je už noc, ostatní maringotky se jedna po druhé rozsvěcují, jejich obyvatelé scházejí dolů, klaun, krasojezdkyně, žonglér, ženy a děti, všichni v noční košili, pyžamu nebo nazí do půl těla, volají mé jméno, sklánějí se pod kamióny, jestli jsem se tam náhodou z rozmaru neschovala a pak neusnula, to už se stalo několikrát, vzdalují se, obcházejí náměstíčko téhle vesnice, pořád volají, teď už nevolají, ale hulákají, v oknech nejbližších domů se začíná také rozsvěcovat, místní se zlobí, že prý rušíme noční klid, že zavolají strážníky.

Našla mě moje teta. Postupně všechny obíhá, aby se ztišili, rukou ukazuje, ať jdou za ní, tiše, hlavně v naprosté tichosti: a tak se celý cirkus plíží ke klecím, mříž je pootevřená, já ležím na slámě pozlacené močí s očima zavřenýma, svoji hlavu dvouletého děvčátka položenou na břiše vlčím. Spím. Spím spánkem průzračně blaženým.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.