Čtvrteční schůzi ministryně kultury Aleny Hanákové se zástupci divadla Martin Sankot v dočasné funkci ředitele "přežil", tu páteční již nikoliv.

HN jako první informovaly, když ministryně před polednem souhlasila s tím, že namísto ekonomického náměstka Sankota bude řízením Národního divadla pověřen jeho stávající technicko-provozní ředitel Václav Pelouch.

Tento krok přivítal také předseda poslaneckého klubu TOP 09 a lídr hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík. Odmítá, že by ministryně měla kvůli dění v divadle složit funkci. "Nejsou důvody pro to, aby byla odvolána. Dnes se o tom budeme stranicky bavit, nicméně je nutné připomenout, že paní ministryně sklízí dluh, který má vůči Národnímu divadlu ministerstvo kultury jako takové. Stejným dílem za něj zodpovídají i bývalí ministři kultury," dodal.

Se situací jsou ale stále nespokojenější odbory Státní opery Praha. Ve čtvrtek znovu vstoupily do stávkové pohotovosti a na představeních ve čtvrtek i v pátek četly prohlášení, v němž odmítají, aby Národní divadlo vedl kdokoliv ze stávajícího managementu. V sobotu už dokument pouze rozdávaly. V neděli ministryně kultury Alena Hanáková vystoupila v České televizi.

Zbývá vám ještě 10 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se