Aleš Palán (ed.)

Zápisky o válce česko-slovenské

2012, Kalich

 

Frýdecko-Místecká pochodeň

Zapomnětliví zloději?

Velmi se podivil jeden návštěvník frýdecko-místeckého hotelu Hutník, když přišel ráno ke svému autu. Našel ho totiž otevřené. Jak řekl Frýdecko-Místecké pochodni náčelník zdejšího policejního sboru kap. ing. Jan Grapish, pachatelé vnikli do vozu po vypáčení zámku.

„Podle zajištěných stop je zřejmé, že se ve voze zdrželi delší dobu a zalíbilo se jim tam. Zřejmě si tam udělali malou improvizovanou společnost. Pozoruhodné je, že z auta nic neodcizili – na svém místě zůstalo například rádio i magnetofonové kazety v palubní desce. Také věci v zavazadlovém prostoru (byla mezi nimi i barevná přenosná televize Grundig, kterou majitel vozu zakoupil v Polsku, odkud se vra- cel domů) zůstaly nedotčeny,“ uvedl kapitán Jan Grapish.

Frýdecká policie prověřuje vyšetřovací verzi, že zloděje někdo vyrušil a oni již nestihli svůj lup odnést. Prostřednictvím Frýdecko-Místecké pochodně vyzývá občany, kteří by mohli k věci přispět svým svědectvím, aby se obrátili na policejní služebnu, nebo zavolali na známé telefonní číslo 155. Svůj vůz totiž majitel nalezl silně znečištěný. Incident se udál před hotelem Hutník v noci z 2. na 3. října. Podle recepční hotelu byly ještě o půlnoci, když budovu zamykala, všechny vozy na parkovišti před objektem v pořádku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se