Nejen na českou židovskou literaturu, ale také na fenomén mystifikace zřejmě navazuje román Altschulova metoda od neznámého autora Chaima Cigana. Knihu, kterou minulý týden vydalo přední české nakladatelství Torst, totiž podle informací HN napsal nynější vrchní zemský a pražský rabín Karol Sidon.

Sidon k mystifikaci částečně nakročil již na přelomu šedesátých a sedmdesátých let výrazně autorsky stylizovanou knihou Evangelium podle Josefa Flavia.

“Jste na správné stopě, nicméně z principu věci samotné, že jde o pseudonym, to nemohu potvrdit ani vyvrátit,” řekl majitel nakladatelství Torst Viktor Stoilov redaktorům Českého rozhlasu, když jej oslovili s dotazem, zda je autorem Ciganovy knihy opravdu Sidon.

Indicií je přitom celá řada. Přestože sám rabín Sidon na uvedení knihy v pražské kavárně Jericho minulý čtvrtek dorazil teprve po skončení programu, román pokřtil jeho příbuzný, písničkář Vlasta Třešňák.

Ani on, ani rabín se k věci případného autorství oficiálně nevyjadřují. “Pan rabín Sidon nechce na toto téma dávat rozhovory,” řekla Alžběta Turková ze sekretariátu pražského rabinátu. O tom, že román pravděpodobně napsal Sidon, spekulovala v živém vstupu z Velkého knižního čtvrtka také Česká televize.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.